$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Çözümleyici Alım İlanı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Çözümleyici Alım İlanı
  • 01.12.2016
  • 62 kez okundu
Arkadaşlarınızla PaylaşınShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

SÖZLEŞMELİ ÇÖZÜMLEYİCİ-SİSTEM PROGRAMCISI SINAVINA BAŞVURACAKLAR İÇİN

BILDIRI

I. SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER

Sınavı Açan Birim: Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü

Görev Yeri : Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü (4)

Personel Genel Müdürlüğü (1)

Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü (1)

Çalıştırılacak Pozisyonun Unvanı ve Sayısı

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam (6) personel alınacaktır.

SINAV TARİHLERİ VE YERİ

Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı yazılmış sınavı 14 Aralık 2016 tarihinde saat 10.00’da Maliye Bakanlığı/Bütçe ve Mali Yoklama Genel Müdürlüğünde yapılacaktır. Sözlü sınav tarihi yazılı imtahan sonuçlarıyla birlikte açıklanacaktır.

II. BAŞVURU ŞARTLARI A- GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıması,

b) Fakültelerin dört takvim bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve denetim öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, idare bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, fizik, istatistik bilimi, istatistik bilimi ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematik-bilgisayar, uçak elektrik-elektronik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olması,

c) Millet ya da özel sektör data operasyon merkezlerinde en düşük 1 sene Programcı olarak çalışmış olması,

d) Sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması,

e) Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya minimum 1 yıl tecilli olması,

f) Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmaması,

g) Yapılacak çözümleme ve soruşturma sonunda Çözümleyici-Sistem Programcısı olmalarına engel bir durumu bulunmaması

gerekmektedir.

B- ÖZEL ŞARTLAR

a) Güncel programlama dillerinden en az iki tanesinin bilindiğinin belgelenmesi gerekmektedir (Transkript, ders açılma belgesi ya da üniversitelerin veya Milli Eğitim Bakanlığı tasdikli bilgisayar kurslarını bitirdiğine ilişkin tasdikli sertifika). C# veya Java programlama dilleri seçim edilmektedir.

b) İngilizce dil bilgisinin belgelenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda Halk Personeli Tanıdık Olmayan Dil Seviye Saptama Sınavından (KPDS) veya Tanıdık Olmayan Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) minimum “D” düzeyinde puan almış olunması şart olup, yurt içi veya yurt haricen İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar ile yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonradan asıl dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanlar, İngilizce dilinde TOEFL sınavında en az 173 -veya İELTS sınavında 6 puan alanların İngilizce dil düzeyleri “D” olarak kabul edilmektedir. Tanıdık Olmayan dil sınav sonuçları “5” yıl zaman ile geçerlidir.

c) Microsoft, .net, sql, veritabanı yönetimi, sistem yönetimi, network yönetimi, veri güvenliği kontrol eden sertifikası gibi konularda data ve sertifika sahibi olması seçim edilmektedir.

C- KPSS PUANININ TÜRÜ VE GEÇERLİLİK YILI: ÖSYM kadar 2016 yılında yapılan Millet Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 (B) puan türünden 60 (altmış) ve üstünde puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun şekilde başvuranlar arasından yapılacak sıralamaya kadar en yüksek puanlıdan başlamak üzere Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı pozisyonunun 10 (on) katı aday giriş sınavına alınacaktır. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden pozitif olduğu takdirde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

III. SINAVA TATBIK ŞEKLİ VE İSTENİLEN BELGELER A- SINAVA UYGULAMA ŞEKLİ

Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı Imtihan Kullanım doldurulmak suretiyle yapılacak başvurular, en geç 07 Aralık 2016 tarihi mesai bitimine kadar, “Maliye Bakanlığı Bütçe ve Parasal Kontrol Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Parasal Hizmetler Dairesi, İlkadım Caddesi, Dikmen Yolu G-H Blok Kat:1 06100 Dikmen/ANKARA” adresine şahsen veya bu adrese son tatbik tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılabilir. Bu tarihten sonraki müracaatlar ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı Sınav Kullanım yukarıda kayıtlı adresten ya da internet aracılığı ile Kurumumuz (Bütçe ve Parasal Kontrol Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü ve Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü) internet sitelerinden temin edilebilir.

B- İSTENİLEN BELGELER

Adaylardan sınav başvurusu için istenilen belgeler Imtihan Tatbik Formunda belirtilmiştir.

IV. SINAVIN ŞEKLİ VE SINAV KONULARI A- SINAVIN ŞEKLİ

Sınavlar yazılı ve sözlü elde etmek üzere iki kademeli olarak gerçekleştirilecektir.

1- Yazılı Imtahan: Mesleki bilgiyi ölçer nitelikte olacaktır.

2- Sözlü Sınav : Mesleki bilgiyi/uygulamayı ölçer nitelikte olacaktır.

B- SINAV KONULARI

Temel Bilgisayar ve Ekipman

Esas Büro Uygulamaları

Veri Güvenliği

Active Directory

Veri Yapısı

Nesne Yönelimli Programlama

Algoritma, Akış Diagramları

SQL

Bilgisayar Ağları, Yapıları ve Güvenliği

İşletim sistemleri ve uygulamaları

Web Uygulamaları (HTML,HTML5, CSS, XML, JavaScript , Ajax )

V. DEĞER BIÇME

Yazılmış ve sözlü sınavlarda başarıya ulaşmak için ayrı ayrı 100 tam puan üzerinden minimum 70 (yetmiş) puan almış edinmek şarttır. Değerlendirmeler her imtihan için ayrı ayrı yapılacaktır. Yazılmış ve sözlü imtihan ortalaması alınarak, başarı sırasına göre en yüksek puan alan ilk 6 (altı) namzet sınavı kazanmış kabul edilecektir. Sınavı şampiyon adayların zorunlu şartları taşımadığının anlaşılması, atanmaktan vazgeçilmesi ya da ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamaması hallerinde tahsis yapılmak üzere 6 (altı) namzet yerine koyma olarak belirlenecektir.

VI. SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI VE İTİRAZ

Yazılmış sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmayacaktır. Sınav sonuçları, sınav komisyonunca Kurumumuz (Bütçe ve Parasal Kontrol Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü ve Kazanç Politikaları Genel Müdürlüğü) internet sitelerinde ilan edilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere kadar kanuni operasyon yapılacaktır.

Giriş sınavını kazananlardan Imtihan Başvuru Formu Formunda gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu saptama edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

VII. ÖTEKI HUSUSLAR

Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı yazılmış sınavına katılmaya hak şampiyon adaylar sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini yanlarında bulunduracaklardır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen kullanim sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yukarıdaki talimat açık havada, lüzum duyulması halinde (0312) 415 14 02 numaralı telefondan veri alınması mümkün bulunmaktadır.

Ilan olunur.

Bir önceki yazımız olan Celal Bayar Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

TAVSİYE HABERLER

Etiketler: / / / /

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Avrupa Birliği Enstitüsü, Dişhekimliği Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Hoş Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İlahiyat...
Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin altında kayıtlı birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma...
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli bilişim personel ilanı
T.C. BAŞBAKANLIK YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ANTRE SINAVI İLANI Başkanlık tam zamanlı olarak Bilgi Operasyon...
Karayolları İşçi Alım İlanı
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 9. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI İŞYERLERİNE SÜRESİ KAYITLI OLMAYAN SÜREKLI IŞ SÖZLEŞMESİ İLE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; DÜZ EMEKÇI POZİSYONUNDA...
Hacettepe Üniv. Y. Lisans ve Doktora Program İlanı
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden Yüksek Lisans ve doktora program ilanı Başvuru şartları ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ
Namık Kemal Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı
NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL (657 SAYILI KANUNUNUN 4/B) ALIM İLANI Üniversitemiz Afiyet Kullanım ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde (giderleri...
Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversite Kadro Türü Kadro Sayısı Son Başvuru Formu Tarihi Ilan Linki ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ / ELDİVAN...
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversite Kadro Türü Kadro Sayısı Son Başvuru Formu Tarihi Duyuru Linki ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ / SAĞLIK...
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile...
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirli birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 25. ve 26. maddeleri ile Madde 23(c),...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ