$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Jandarma Genel Kom. Sivil Memur Alım İlanı

Jandarma Genel Kom. Sivil Memur Alım İlanı
  • 19.12.2016
  • 261 kez okundu
Arkadaşlarınızla PaylaşınShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

2016 YILI AÇIKTAN SİVİL MEMUR TEMİNİNE İLİŞKİN KROKI DUYURU METNİ

ILAN

KURUM BAYAĞI : JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

1. Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile tabi birlik ve kurumlarının ihtiyacı için altında unvanları yazılmış kadrolara “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında Ilk Kere Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ast açıktan devir yoluyla (23) memur alınacaktır.

2. ALINACAK MEMUR KADROLARI :

SINIFI

UNVANI

DERECESİ

TERCIH

EDİLECEK

İLLER

ALINACAK

PERSONE

L

MİKTARI

ALINACAK

TOPLAM

PERSONEL

MİKTARI

KPSS YILI, PUAN TÜRÜ VE MİNUMUM NOTU

PERSONELDE ARANILAN NİTELİKLER

BAŞVURULACAK ÖĞRENİM DÜZEYİ

CİNSİYETİ

GİHS

UZMAN (1)

9

ANKARA

2

5

2016 KPSS KPSSP3

(MINIMUM 60 PUAN)

Hukuk Lisans Programından Mezun Edinmek

LİSANS

E/K

GİRESUN

1

İZMİR

1

MUĞLA

1

GİHS

UZMAN (2)

9

ANKARA

1

1

2016 KPSS

KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Irtibat ve Halkla İlişkiler,

Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programlarının Birinden Mezun Elde Etmek. Son beş yılda YDS’den (İngilizce) asgari 70 puan almış

elde etmek.(Müzakereci Olarak Alınacaktır).

LİSANS

E

GİHS

UZMAN (3)

9

ANKARA

1

1

2016 KPSS

KPSSP3

(ASGARI 60 PUAN)

Devlet Konservatuvarı, Hoş Sanatlar Fakültelerinin Müzik Bölümü, Müzik Öğretmenliği Lisans Programlarının birinden Mezun Elde Etmek. (Solist Olarak Alınacaktır.)

LİSANS

K

THS

KİMYAGER

8

ANKARA

1

1

2016 KPSS

KPSSP3

(EN DÜŞÜK 60 PUAN)

Kimya veya Kimya Mühendisliği Lisans Programından Mezun Edinmek

LİSANS

E/K

THS

MÜHENDİS

(1)

8

ANKARA

8

9

2016 KPSS KPSSP3

(EN DÜŞÜK 60 PUAN)

Bilgisayar

Mühendisliği,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Lisans Programlarının Birinden Mezun Edinmek

LİSANS

E/K

İSTANBUL

1

THS

MÜHENDİS

(2)

8

ANKARA

1

1

2016 KPSS KPSSP3

(MINIMUM 60 PUAN)

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği,Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisan Programlarının Birinden Mezun Almak.

LİSANS

E/K

THS

MÜHENDİS

(3)

8

ANKARA

1

1

2016 KPSS KPSSP3

(EN DÜŞÜK 60 PUAN)

Cihaz Mühendisliği Lisans Programından Mezun Edinmek

LİSANS

E/K

THS

MÜHENDİS

(4)

8

ANKARA

1

1

2016 KPSS

KPSSP3

(EN DÜŞÜK 60 PUAN)

İnşaat Mühendisliği Lisans Programından Mezun Edinmek.

LİSANS

E/K

THS

TEKNİKER

9

ANKARA

1

2

2016 KPSS KPSSP93

(MINIMUM 60 PUAN)

Doğalgaz,Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi,Sıhhi

Tesisat ve Doğalgaz Önlisans Programlarının Birinden Mezun Olup; M.E.B.’den Onaylı Kalorifer Ateşçiliği ve Doğalgaz Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Sahibi Olmak

ÖNLİSANS

E

İZMİR

1

YHS

BAHÇEVAN

13

ANKARA

1

1

2016 KPSS KPSSP94 (MINIMUM 60 PUAN)

Lise veya Dengi Ortaöğretim Kurumlarının Herhangi Bir Alanından Mezun Olup M.E.B.’dan Onaylı Bahçecilik/Çiçek Düzenlemeciliği Iş Alanı/Dalında Beceriklilik Belgesi Sahibi Almak.

ORTAÖĞRETİM

E

TOPLAM

23

23

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANACAK KOŞUL VE NİTELİKLER :

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde kayıtlı genel ve özel şartlara sahip elde etmek.

b. 2016 yılında yapılan Halk Personeli Seçme Sınavına (2016 KPSS) girmiş edinmek ve unvanların karşısında belirtilmiş puan türünden, kayıtlı en az puanı almış olmak.

c. Tatbik işlemlerinde;

1. LİSANS mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü,

2. ÖN LİSANS mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü,

3. ORTAÖĞRETİM mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü,

ç. Duyuru edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirli öğrenim düzeyi şartını, 2016 KPSS tarihinde adayların en son mezun oldukları mektep düzeyi olarak sağlamaları ve 2016 KPSS’ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.

d. Merkezi sınava (2016 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış edinmek.

e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı görevlerde çalışıyor olmamak.

f. Erkek adaylar için; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) ya da protez sınıfa geçirilmiş edinmek veya yapmış sayılacak

şekilde muaf olmak.

g. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/ya da görüşme sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sıhhat Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sıhhat raporu almış elde etmek.

h. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu almak. ı. Kadro unvanlarının hizasında belirli niteliklerin tamamına sahip edinmek.

BAŞVURU VE SINAVLA İLGİLİ BİLGİLER:

ADAYLAR YALNIZCA BİR UNVANDA DILEKÇE YAPABİLECEKLERDİR.

a. Uygulama Tarihi: Başvurular, 16 ARALIK 2016 tarihinde saat:09.00’da başlayarak,06 OCAK 2017 tarihinde saat:17.00’da sona erecek şekilde, yalnizca www.jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvanda dilekçe yapacaklardır.

b. Tatbik Yeri: Başvurular, Jandarma Genel Komutanlığının www.jandarma.tsk.tr internet adresinden, 16 ARALIK 201606 OCAK 2017 tarihleri arasında yalnizca internet ortamında yapılacaktır.

c. Kullanım Sonuçlarının Duyurulması: Tatbik sonuçları ile başvurusu kabul edilen ve kontenjana girerek değerlendirmeye ast tutulacak adayların isim listesi, imtihan günleri ve saatleri, 20 OCAK 2017 tarihinde www.jandarma.tsk.tr internet adresinden, beyanname niteliğinde duyurulacaktır. Hem posta ya da telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

ç. Uygulamalı Meslek Bilgisi Sınavı ve/veya Mülakat Tarihleri ve Yeri: Sınav/Sınavlar, 06-10 ŞUBAT 2017 tarihleri aralarında, internette açıklanan tarih ve saatlerde, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (Beytepe/ANKARA) (Konya Yolu Gölbaşı İstikametine Devam Edilerek İncek Ahlatlıbel Yol Ayrımından Dönülecektir.

d. Hatalı/gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu görünen o ki, mülakat öncesinde yapılan belge kontrolünde, bildiri edilen şartları taşımadığı tespit edilen veya vazgeçen/katılmayan adaylar sebebiyle ihtiyacın karşılanamaması durumunda, gerek duyulması halinde, en yüksek puanlıdan başlayarak sıradaki adaylar, sırayla telefon ile çağrılabilecek, adaylar belirlenen ve kendilerine bildirilecek tarihlerde sınava alınabileceklerdir. İnternette yayınlanan sıralarına kadar çağrılması mümkün olan adayların, internette bildirdikleri telefon numaralarından arandıklarında kendilerine ulaşılabilmesi manâlı olup, adaylar bu konuda gerekli tedbirleri alacaklardır.

UYGULAMALI IŞ BİLGİSİ SINAVI VE/YA DA MÜLAKAT SINAVI İLE İLGİLİ ESASLAR:

a. Uygulamalı iş bilgisi sınavı ve/veya mülakatlar 06-10 ŞUBAT 2017 tarihlerinde, Jandarma ve Sahil Güvenlik

Akademisi (Beytepe/ANKARA) adresinde saat 08.30’da başlayacaktır. Adaylar, kimlik ve kullanim belgelerinin kontrollerinin yapılıp, sınav yerlerine alınabilmeleri için bildirilen tarih ve imtihan merkezinde en geç saat 08.00’da hazırlanmış bulunacaktır. Kullanım sonuçları ile başvurusu kabul edilen ve kontenjana girerek değerlendirmeye yan tutulacak adayların ad listesi ve sınav günleri en geç 20 OCAK 2017 tarihinde www.jandarma.tsk.tr internet adresinden beyanname niteliğinde duyurulacak ve hem yazı,

posta, telefon v.b. herhangi diğer bir usulde bildirilmeyecektir. Adayların, kendileri için belirlenen tarihler/saatler dışarıda uygulamalı iş bilgisi sınavı ve/ya da mülakata emrindeki tutulmaları mümkün değildir.

b. Uygulamalı iş bilgisi sınavı, idarece saptama edilecek olan unvanlarda yapılacaktır.

UYGULAMALI MESLEK BİLGİSİ SINAVI VE/YA DA MÜLAKATA GELİRKEN GETİRİLECEK DOKÜMAN ve MALZEMELER:

Başvurusu kabul edilen ve kontenjana giren adaylar, uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/ya da mülakata gelirken, altında açıklanmış belgeleri, yarım kapak karton dosya içinde, diploma en altta olacak şekilde sıra ile takarak internette açıklanmış açıklamaya tarafından tanzim ederek getireceklerdir:

a. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti (öğrenim durumları, unvanların karşısında kayıtlı okulların bölümleri ile aynı olacaktır, denk olanlar (birim isminin değişmesi v.b.) ya da yurt dıştan öğrenim görenler için, Yüksek Öğretim Kurulundan küskün eşitlik belgesi eklenecektir).

b. Adaya ait (2) adet nüfus cüzdanı fotokopisi , aslı adayların yanına bulunacaktır.

c. İstenilen öğrenim durumuna göre girilmiş olan 2016 KPSS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı.

ç. YDS puanı istenilen branşlara başvuran adaylar için, son beş yıl içerisinde küskün YDS netice belgesi fotokopisi ya da internet çıktısı. (ÖSYM Başkanlığınca eşdeğerliği kabul edilen sınavlara ait belgeler getirilecektir.)

d. Müracaat edeceği unvana ait istenen ve ilgili makamlarca verilmiş, Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası ve Bahçecilik /Çiçek Düzenelmeciliği Beceriklilik Belgesi gibi belgelerin noterden onaylı suretleri,

e. Son üç ay içinde çekilmiş (12) adet renkli vesikalık resim (fotokopi kabul edilmez).

f. Erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Şart Belgesi.

g. ikametgah Belgesi (nüfus müdürlüklerinden alınacak).

ğ. Şehit, malül ve muharip gazi benzer ve çocuklarının, anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir doküman. (Bu kapsamda başvuruda bulunan adayların, almış oldukları KPSS imtihan puanına aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınır.) Bu doküman; şehit ya da gazinin tabi bulunduğu güç komutanlıklarının şehit/gazi şube müdürlüklerinden alınacaktır. Şehit/gazi kartı ya da başka herhangi bir doküman kabul edilmeyecektir.

h. Adaylar, yukarıda açıklanmış belgeleri yarım kapak karton dosya içerisinde, diploma fotokopisi en altta olacak şekilde sıralayıp

takarak getireceklerdir. (Belgeler delinerek, yarım kapak karton dosyaya, tek tek çevrilebilecek şekilde takılacak, plastik dosya, cepli föy vb. dosyaya kuşkusuz konulmayacaktır.)

ı. Adayların sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri malzemeler; yumuşak uçlu kurşun kalem, siyah tükenmez kalem ya da dolmakalem, silgi ve kalemtıraş,

i. Cep telefonu, elektronik/mekanik cihazlar, her türlü irtibat aracı, resim makinesi vb. araçlar ile tabanca ve sanki teçhizatlar sınava girişte şüphesiz alınmayacaktır. Adayların yukarıda kayıtlı malzemeleri sınava gelirken getirmemeleri, yerinde olacaktır.

ÖTEKI HUSUSLAR:

a. Adaylar, kullanim şartlarında belirli koşulların tamamına uygun düşmek zorundadır.

b. internet ortamında başvuru formu yapmadan önce açıktan sivil memur alımına ilişkin yukarıda belirli hususları titizlikle okumanız, başvurunuzun daha kolay yapılması ve ilerde mağdur olmamanız için faydalı olacaktır.

c. Başvuru esnasında, internete girilen her türlü data (KPSS tarihi, KPSS puan türü ve puanı,YDS puanı, okullar, birim, mezuniyet, askerlik durumu v.b.) mülakat öncesinde teftiş edilecektir. Yanlış/eksik veri verenlerin başvuruları sonlandırılacak, ayar talepleri işleme alınmayacaktır. Bu kişiler için, 5237 sayılı yeni Türk Cinayet Kanununun, düzeltilmiş 525 sayılı Bilişim Suçlarını kapsayan 5 nci fıkrasında açıklanmış suçlardan nedeniyle haklarında hukuki işlem başlatılacak, bildiri edilen şartları taşımadığı hangi aşamada tespit edilirse edilsin, adayların başvuru formu/alım/tayin işlemi iptal edilecektir.

ç. Değerlendirme sonuçları, asıl ve yerine geçen kimse olarak en geç 20 gün içinde internet adresinden (www.jandarma.tsk.tr) duyurulacak, hem adaylara yazılmış olarak tebligat yapılmayacak ve başarılı olsun olmasın hiçbir adayın dilekçe belgeleri iade edilmeyecektir.

d. Sivil memur temin faaliyet takvimi, zorunlu görüldüğünde idarece değiştirilebilecektir. Dilekçe sonuçları veya sınav sonuçlarının açıklanması gecikse bile lütfen internet’ten takip ediniz.

e. işlemleri sonuçlanan adayların adresine, göreve başlangıç tebligatı yapılacaktır.

NOT: Kontenjan miktarı, başvuru ve sınav tarihleri ile yeri, J.Gn.K.lığının ihtiyaçları doğrultusunda değiştirilebilecektir.

ILETIŞIM NUMARASI : 0312 464 4836

Bir önceki yazımız olan Jandarma Genel Komutanlığı Sıhhiyeci Sözleşmeli Uzman Erbaş Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

TAVSİYE HABERLER

Etiketler: / / / /

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Avrupa Birliği Enstitüsü, Dişhekimliği Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Hoş Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İlahiyat...
Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin altında kayıtlı birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma...
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli bilişim personel ilanı
T.C. BAŞBAKANLIK YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ANTRE SINAVI İLANI Başkanlık tam zamanlı olarak Bilgi Operasyon...
Karayolları İşçi Alım İlanı
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 9. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI İŞYERLERİNE SÜRESİ KAYITLI OLMAYAN SÜREKLI IŞ SÖZLEŞMESİ İLE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; DÜZ EMEKÇI POZİSYONUNDA...
Hacettepe Üniv. Y. Lisans ve Doktora Program İlanı
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden Yüksek Lisans ve doktora program ilanı Başvuru şartları ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ
Namık Kemal Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı
NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL (657 SAYILI KANUNUNUN 4/B) ALIM İLANI Üniversitemiz Afiyet Kullanım ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde (giderleri...
Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversite Kadro Türü Kadro Sayısı Son Başvuru Formu Tarihi Ilan Linki ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ / ELDİVAN...
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversite Kadro Türü Kadro Sayısı Son Başvuru Formu Tarihi Duyuru Linki ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ / SAĞLIK...
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile...
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirli birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 25. ve 26. maddeleri ile Madde 23(c),...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ